Ośrodek leczenia uzależnień Gniezno

Zadzwoń i dowiedz się więcej!
+48 22 333 34 56 / +48 783 045 200
terapia@wakeup24.k1wwl2sc5x-xmz4qgg1x62o.p.runcloud.link

Leczenie uzależnień Gniezno

Szybkie tempo życia powoduje, że nie zawsze radzimy sobie ze stresem, spięciami w pracy, nadmiarem obowiązków. Nasze poczucie własnej wartości maleje po każdej kłótni z szefem czy partnerem. Zamiast wprowadzić w swoim życiu zmiany: zmienić pracę, odejść od toksycznego partnera/partnerki, uciekamy w alkohol, seks, gry. Wybieramy najszybsze rozwiązanie, co jedynie maskuje problem i buduje pozorne odprężenie. Jeżeli Ty lub ukochana osoba zmaga się z nałogiem, porozmawiaj z nami. 

Terapia uzależnień
Gniezno

Nałóg to niczym ślepa uliczka. Wycofanie się z tej drogi nie jest łatwe. Terapia w naszej placówce pomoże Ci zrozumieć, dlaczego sięgasz po alkohol, co zapoczątkowało picie, jakie sytuacje zmuszają do sięgania po napoje wysokoprocentowe. Nauczymy Cię, jak skutecznie uniknąć nawrotów w przyszłości.

Leczenie alkoholizmu Gniezno

Na alkoholizm nie ma lekarstwa. Dostępne obecnie leki mają za zadanie jedynie zmniejszenie głodu lub opanowania objawów odstawienia. Leczenie farmakologiczne często poprzedza terapię stacjonarną. Samo przyjmowanie leków nie pokona alkoholizmu. Ale powrót do zdrowia i normalności jest możliwy. Drogą do wyleczenia uzależnienia od alkoholu jest trwała abstynencja i wypracowanie w sobie asertywności. Osiągnąć to można jedynie za pośrednictwem profesjonalnej terapii, która pozwoli zmienić sposób myślenia i nauczy opanowywać wewnętrzny przymus. 

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Gniezno

Form metod terapii alkoholizmu jest wiele. Najważniejsze jest dobranie programu indywidualnego, dostosowanego do poziomu problemu i deficytu. Kluczem terapii antyalkoholowej jest pomoc naszym pacjentom w zrozumieniu ich stanu pod względem fizycznym, jak i psychologicznym. Pozwala to wyposażyć to każdą osobę, opuszczająca nasz ośrodek w niezbędne narzędzia, które umożliwią unikanie alkoholu w przyszłości. 

Trudność w wychodzeniu z alkoholizmu polega na nawrotach. Niestety jest to częstym zjawiskiem. Nie warto się zniechęcać. W naszej placówce nauczymy Cię, że nawrót choroby jest normalną częścią procesu leczenia, który należy i możesz skutecznie przezwyciężać. Po terapii w naszej placówce, będziesz mieć świadomość, że abstynencja alkoholowa jest Twoim głównym celem. Dzięki tej wiedzy nie będziesz obawiać się nawrotów zaraz po zakończeniu terapii. Skoro zrobiłeś/-aś krok w kierunku wyjścia z uzależnienia od alkoholu, będziesz w stanie zrobić następne. Podniesiesz się i będziesz iść dalej. W końcu Twoja wytrwałość pozwoli Ci osiągnąć pełną abstynencję. Nauczysz się rozpoznawać sygnały ostrzegawcze i panować nad własnymi emocjami. 

Dlaczego warto?

Nie możesz zmusić ukochanej Ci osoby do zaprzestania picia lub na siłę umieścić ją na odwyku. Takie działania, jak i sam nałóg, mogą mieć tragiczne skutki. Osoba uzależniona musi chcieć uwolnić się od nałogu i przede wszystkim sama przed sobą przyznać, że ma problem. Służymy pomocą i wsparciem w przypadku uzależnienia od alkoholu, leków, hazardu, seksoholizmu.