Ośrodek leczenia uzależnień Lublin

Zadzwoń i dowiedz się więcej!
+48 22 333 34 56 / +48 783 045 200
terapia@wakeup24.k1wwl2sc5x-xmz4qgg1x62o.p.runcloud.link

Leczenie uzależnień Lublin

Każde uzależnienie ma niewinny początek. Narkotyk zażyty z ciekawości, suto zakrapiane imprezy ze znajomymi, picie piwa dla towarzystwa, sięganie po alkohol dla złagodzenia stresu. Później pojawiają się wahania nastroju, wycofywanie z relacji towarzyskich lub intensywne poszukiwanie możliwości napicia się, zaniedbywanie pracy, ukrywanie alkoholu i picie w samotności. Kiedy zauważysz niepokojące objawy u siebie lub kogoś z bliskich Ci osób, będziesz zaprzeczać istnieniu choroby. Nie odkładaj konsultacji ze specjalistą (psychologiem, psychiatrą, lekarzem). Wczesna reakcja na problem uzależnienia pozwoli zapobiec destrukcyjnym skutkom nałogu.

Terapia uzależnień Lublin

Osoba uzależniona od alkoholu, narkotyków, seksu, leków, hazardu rzadko kiedy jest w stanie przyznać, że ma problem. W końcu jest to odskocznia od wszystkich kłopotów i oderwanie się od rzeczywistości. Jeżeli alkohol poprawia nastrój i z jego pomocą czujemy rozluźnienie, gdzie jest problem? Tak zaczyna się koło błędnego myślenia, z którego chorej osobie bardzo ciężko się wyrwać. Z czasem sięganie po alkohol staje się piciem pod wewnętrznym przymusem. Na początku łatwo było określić limit picia, czy odmówić kolejnej puszki piwa, jeszcze jednego drinka. Z każdym tygodniem coraz ciężej jest przestać i zaczyna się intensywne myślenie o mocnych trunkach, silnej chęci wypicia alkoholu. W końcu picie przeistacza się w ciąg poza całkowitą kontrolą.

Nasi specjaliści oferują sprawdzone metody leczenia uzależnień i indywidualne podejście do każdej osoby. Doświadczenie zawodowe kadry naszej placówki i profesjonalnie przeprowadzona terapia pozwoli Ci wyrwać się ze szponów uzależnienia od alkoholu. Decydując się na terapię u nas, zyskasz całodobową opiekę życzliwego zespołu pielęgniarskiego. Wszystkim pacjentom zapewniamy także dostęp do opieki medycznej. Wybór terapii w naszej placówce to bez wątpienia najlepsza droga do uwolnienia się od problemu nałogu Twojego lub bliskiej Ci osoby.

Leczenie alkoholizmu Lublin

Z dostępnych badań jednoznacznie wynika, że im wcześniej młody człowiek zaczyna sięgać po alkohol, tym większe ryzyko popadnięcia w uzależnienie w starszym wieku. Obciążenie genetyczne dodatkowo zwiększa ryzyko nałogu u dziecka w dorosłym życiu. 

Problem dotyczy nie tylko mężczyzn. Z problemem alkoholizmu zmaga się w Polsce coraz więcej kobiet, także tych na samodzielnych i kierowniczych stanowiskach. Stres, obciążenie odpowiedzialnością zawodową, niechęć do wykonywanej pracy, przepracowanie, problemy rodzinne. Wszystko to powoduje, że kobiety coraz częściej właśnie w alkoholu szukają pomocy. Jednak butelka wina po pracy to nie sposób na odrywanie się od trudnych sytuacji życiowych. Stworzyliśmy naszą placówkę dla osób takich, jak Ty. Pomożemy Ci wyjść z nałogu lub zwalczyć go jeszcze w zalążku.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Lublin

Przewagą prywatnej terapii nałogu jest łatwiejszy i szybszy dostęp do pomocy specjalistów. Bezpłatne leczenie w ramach NFZ oznacza oczekiwanie miesiącami na wolne miejsce. Nałóg nie będzie czekać. Wręcz przeciwnie, będzie się pogłębiał i prowadził do coraz większego wyniszczenia organizmu i psychiki osoby chorej. Podczas tych kilku miesięcy oczekiwania mogą wydarzyć się rzeczy, których skutków nikt, ani nic nie cofnie. 

Dlaczego warto?

Jeżeli poszukujesz pomocy w drodze do wyjścia z nałogu, zapoznaj się z ofertą naszego ośrodka WakeUp. Bliskość natury wysoki standard placówki, czyni nasz ośrodek idealnym miejscem do wychodzenia z nałogu.  U nas możesz liczyć na anonimowość.