Ośrodek leczenia uzależnień Zielona Góra

Zadzwoń i dowiedz się więcej!
+48 22 333 34 56 / +48 783 045 200
terapia@wakeup24.k1wwl2sc5x-xmz4qgg1x62o.p.runcloud.link

Leczenie uzależnień Zielona Góra

Poszukujesz pomocy w wyjściu z nałogu? Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień WakeUp jest do Twojej dyspozycji. Naszymi pacjentami są osoby uzależnione od alkoholu, hazardu, seksu, leków, narkotyków. U nas zyskasz szybki dostęp do terapii. Bez obaw, jesteśmy wpisani do rejestru podmiotów leczniczych. Dogodne położenie pozwala nam przyjmować pacjentów także z Zielonej Góry, okolic i całego województwa lubuskiego.  Oderwanie się od swojego środowiska, znanych miejsc, ludzi, spraw,  na jakiś czas da Ci możliwość spokojnego zastanowienia się nad swoim życiem i skupienie całej uwagi na powrocie do zdrowia.

Terapia uzależnień
Zielona Góra

W naszym ośrodku znajdziesz pomoc w wyjściu z alkoholizmu, lekomanii, narkomanii. Naszym priorytetem jest, aby pacjent po opuszczeniu ośrodka potrafił żyć w trzeźwości i był przygotowany  do samodzielnego radzenia sobie z problemami, stresem, emocjami. Dlatego dla każdego pacjenta opracowujemy indywidualny plan działania, zależny od poziomu deficytu i stopnia zaawansowania uzależnienia.

Stawiamy zarówno na terapię grupową, jak i indywidualną. Dzielimy się wiedzą, która pozwoli Ci zrozumieć sedno Twojego problemu. Wdrażamy także zajęcia edukacyjne dla rodzin pacjentów, które ułatwią wspólne przejście przez najgorsze momenty.

Leczenie alkoholizmu Zielona Góra

Czynniki ryzyka uwikłania się w uzależnienie od alkoholu są często poza kontrolą. Stresująca praca, depresja, ciągłe przygnębienie, stany lękowe. Chociaż nie są one bezpośrednią przyczyną alkoholizmu, odgrywają kluczową rolę w procesie rozwoju nałogu. Dlatego tak istotne jest zrozumienie poziomu ryzyka u siebie i wyciąganie odpowiednich wniosków zawczasu. Mając świadomość podatności na popadnięcie w nałóg, możemy próbować zminimalizować ryzyko. Niestety czasami ignorujemy niebezpieczeństwo. 

Już wczesne stadium uzależnienia od alkoholu pozwala zaobserwować szereg zachowań, które powinny wzbudzić niepokój. Należy do nich dążenie do szybkiego upijania się, utraty przytomności, zamykanie się sam na sam z butelką mocnego trunku, traktowanie alkoholu jako sposobu na „lepszy sen”. Te symptomy to ewidentny sygnał ostrzegawczy. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że okazjonalne picie bardzo szybko może przeistoczyć się w pełne uzależnienie i chorobę alkoholową. Organizm przyzwyczajony do działania alkoholu będzie zwiększał tolerancję na coraz większe ilości spożywanych napojów wysokoprocentowych.  

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Zielona Góra

Nasza placówka to połączenie wysokich standardów leczenia i komfortowych warunków pobytu. U nas możesz liczyć na empatię, zaangażowanie i życzliwość zarówno ze strony terapeutów, jak i pielęgniarek. W nowoczesnym budynku do dyspozycji pacjentów znajduje się jadalnia, sala wykładowa, pomieszczenie do ćwiczeń, jogi, gabinet lekarski. 

Dlaczego warto?

Podjęcie decyzji o leczeniu nigdy nie jest łatwe. Przyznanie, że Ty lub ukochana osoba może potrzebować profesjonalnego wsparcia, na pewno nie przyjdzie od razu po zauważeniu niepokojących oznak. Alkoholizm często sięga znacznie głębiej niż tylko regularne spożywanie alkoholu. Przeważnie jest to ucieczka przed czymś lub od czegoś.

I z tym pomagamy się zmagać naszym pacjentom. Sięgamy do samego sedna problemu, który stał się główną przyczyną nadużywania napojów alkoholowych, sięgania po używki, czy ucieczkę w seks, leki lub hazard.